Sharing is caring!

W listopadzie 2016 ukazał się trendbook po konferencji Internetbeta w Rzeszowie. Tutaj dostępna jest do pobrania pełna wersja z moim udziałem: Trend book Internetbeta_2016.

Panel dyskusyjny, w którym uczestniczyli przedstawiciele: BlaBlaCar, Uber, JadeZabiore, PolakPotrafi.pl, Nextbike oraz prof. Bolesław Rok na temat ekonomii współdzielenia, był jednym z najbardziej kontrowersyjnych podczas konferencji. Collaborative economy to trend, którego nie da się zatrzymać. Wykładniczo rosnąca liczba użytkowników oraz inwestycji w firmy świadczące usługi w tym modelu jasno określają kierunek zmian, jakie zachodzą obecnie w gospodarce. Warto przyjrzeć się obecnym trendom w nowej cyfrowej gospodarce – collaborative economy. Jak wynika z pierwszego w Polsce raportu na ten temat – www.ekonomiawspolpracy.pl, Polacy uwielbiają korzystać z usług w modelu CE. Zgiep.com razem z Jadezabiore.pl przygotowało pierwszą edycję polskiego plastra miodu collaborative economy. W XXI wieku pojawiły się nowe modele biznesowe, które dzięki technologii umożliwiają nam lepsze oraz bardziej efektywne wykorzystanie zasobów. Sharing economy obejmuje firmy umożliwiające współdzielenie dóbr i usług pomiędzy różnymi osobami. Warto śledzić dużo szersze zjawisko, jakim jest collaborative economy, ponieważ dzięki współpracy, jaką umożliwia technologia, ludzie mogą nie tylko współdzielić, ale również m.in. współtworzyć, finansować, projektować, uczyć, leczyć, pracować, pożyczać i pomagać.

Moim zdaniem na InternetBeta 2016 pojawiły się jeszcze dwa bardzo ważne trendy, które warto śledzić – VR oraz influencer marketing. Virtual reality posiada ogromny potencjał wzrostu i prawdopodobnie będzie w przyszłości ważnym interfejsem w komunikacji międzyludzkiej, pracy oraz nauce. Przyszłość marketingu to relacje, wartości, emocje, które idą za marką. Doświadczania, jakie oferują marki, będą decydowały o tym, z którymi markami będziemy się utożsamiać. Te wszystkie elementy skutecznie łączy infuencer marketing.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment