Sharing is caring!

Przedstawiam Wam najświeższą edycję polskiego Honeycomb’a, który przedstawia rozwój polskich firmy wykorzystujących model collaborative economy w swoim funkcjonowaniu. Tegoroczną edycję przygotowaliśmy razem we współpracy z platformami collaborative economy: CrowdWay.pl oraz Jadezabiore.pl. Cieszę się, że z roku na rok pojawiają się nowe plastry miodu oraz rozwijają się także nowe firmy w już istniejących segmentach. Pokazuje to duży potencjał naszego polskiego rynku collaborative economy, którego rozwój jest ważny dla konkurencyjności polskiej gospodarki.

W najnowszej edycji po raz pierwszy pojawiły się takie sektory jak: Analitics and Reputation – na przykład firma Skillhunt, która wspiera proces rekrutacyjny od strony szukającego pracy jak i pracodawcy, wykorzystując system poleceń. Trzymamy za nich kciuki!

W branży Municipal przedstawiamy Wam ciekawą platformę Naprawmy To, która zachęca do mieszkańców do współpracy z samorządami w celu naprawienia różnych niedogodności jakie pojawią się w okolicy. W obszarze Space pojawiło się wiele nowych inicjatyw, przede wszystkim są to FabLaby, czyli miejsca, w których mogą się spotkać kreatywni ludzi z pasjami i razem je rozwijać. W branży Wellness & Beauty pojawiła się aplikacja, służąca do oceny zgłaszanych przez użytkowników stylizacji – Qute. Natomiast w Utilities pojawił się startup Golem, który określa sam siebie jako “Airbnb dla komputerów” i oferuje usługi z zakresu telekomunikacji.

Najprężniej, jeżeli chodzi o liczbę firm, rozwija się rynek transportu – widzimy znaczący przyrost przedsiębiorstw oferujących usługi takie jak wypożyczenie auta czy skutera.  W czołówce znajdziemy też branżę wymiany walut oraz dostawy jedzenia. Zobaczcie sami jak wygląda najnowszy Polish Collaborative Economy HoneyComb 2.0:

 

 

HoneyComb 2.0 do pobrania w pełnej rozdzielności TUTAJ.

Dla zainteresowanych tempem rozwoju załączam dla porównania Honeycomb’a z poprzedniego roku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment