O zgiep.com

Cześć! Nazywam się Lukas S. Zgiep i jestem liderem innowacji.

Jestem innowatorem, przedsiębiorcą, inwestorem, doktorem ekonomii, doradcą biznesu oraz administracji publicznej. Współzałożyłem m. in. ZANDS.IT, Move Smart, CrowdWay.pl, Blockchain Alliance, Stowarzyszenie Blockchain i Nowych Technologii. Specjalizuje się w innowacyjnych modelach biznesowych collaborative economy, crowdfundingu udziałowym oraz technologii blockchain. #collaborativeeconomy #equitycrowdfunding #blockchain #BCK #ECF #CE

Od ponad 10 lat jestem związany z branżą innowacyjną, internetową oraz inwestycyjną. Prowadzę szkolenia z collaborative economy, innowacji oraz technologii blockchain. Jestem pomysłodawcą i współautorem raportu Collaborative Economy in Poland.

CE (collaborative economy) zajmuję się od 2012 roku, wtedy też rozpocząłem doktorat z ekonomii na temat: „Uwarunkowania rozwoju sektora gospodarki funkcjonującego według modelu ekonomii współpracy”. Technologią blockchain interesuję się od 2014 roku kiedy to na jednej z zagranicznych konferencji otrzymałem od jednego z prelegentów “kawałek” bitcoina. Bardzo szybko odkryłem, że technologia blockchain to dużo więcej niż sam bitcoin i z ogromną fascynacją pomagam przedsiębiorcom w implementacji tej technologii.

Moją misją jest rozwiązywanie problemów i oszczędzanie czasu innych ludzi poprzez wykorzystanie nowych technologii. Fascynuje mnie to w jaki sposób technologia wpływa na nasze życie. To właśnie dzięki technologii możliwy był rozwój CE, BCK, AI, AV, EV, ECF, VR i wielu innych innowacji. Przez kilka lat prowadziłem software house (jestem bardzo dumny z tego, że kilka aplikacji napisałem sam). W 2014 roku założyłem wraz z Michałem Stawskim startup Move Smart, który w myśl idei sharing oraz collaborative economy stanowi część artificial intelligence w transporcie miejskim. W 2017 i 2018 roku przeprowadziłem 3 największe kampanie equity crowdfundingowe w Polsce na kwotę ponad 4 milionów złotych na rozwój trzech innowacyjnych spółek.

Obecnie jestem odpowiedzialny za edukację oraz wdrożenia rozwiązań opartych na technologii blockchain jako członek komitetu założycielskiego Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii. Ponadto jestem keynote speakerem na konferencjach, prowadzę warsztaty, szkolenia oraz brainstormingi dla korporacji, administracji publicznej oraz startupów.

Od dziecka pasjonuję się nowymi technologiami – nigdy nie zapomnę pierwszego PC, który otrzymałem w 1997 z procesorem Pentium MMX 166 MHz – do dziś leży na strychu. Jego moc obliczeniowa była ok. 128 razy mniejsza niż dostępnego obecnie na rynku iPhone X. Potrafię z pamięci wymienić wszystkie moje telefonu komórkowe: Nokie: 3310, 3410, Samsung SGH X600, HTC TyTN II, Nokia N900, Samsung: S3,S4,S5,S6 edge, iPhone: 5s, 6, 6+, 6S+, AW, 7+ 128, X 256. Czy Ty też dasz radę? Jeżeli tak to zostaw swoją listę w komentarzu na dole tej strony, być może powstanie ciekawe zestawienie 😉 Good luck with that!

Prywatnie moimi największymi pasjami są: podróże – 42 państwa na 4 kontynentach, ATV, wakeboard oraz nowe technologie: blockchain, collaborative economy, drony, technologie mobilne, sztuczna inteligencja, wirtualna rzeczywistość oraz pojazdy autonomiczne.

Jeżeli jeszcze się nie znamy to w pierwszej kolejności proszę o krótki oraz konkretny kontakt e-mailowy, staram się odpowiedzieć na każdą wiadomość e-mail. Czas odpowiedzi w zależności od ilości prowadzonych przeze mnie projektów wynosi od kilku minut do kilku dni.

lukas@zgiep.com
+48 509 505 909

Media społecznościowe:

Komentarze