O zgiep.com

[social]

Cześć! Nazywam się Lukas S. Zgiep i od ponad 10 lat zajmuję się wdrażaniem nowych technologii.

Kim jestem?

Jestem innowatorem, przedsiębiorcą, inwestorem, doktorem ekonomii, konsultantem dla biznesu oraz administracji publicznej. Współtworzyłem m. in. Beesfund.comZANDS.IT, Move Smart, CrowdWay.pl, Blockchain Alliance, Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii. Specjalizuje się w innowacyjnych modelach biznesowych collaborative economy, crowdfundingu udziałowym oraz technologii blockchain. #collaborativeeconomy #equitycrowdfunding #blockchain #BCK #ECF #CE

Co robię?

Od ponad 10 lat jestem związany z branżą innowacyjną, internetową oraz inwestycyjną. Prowadzę szkolenia z collaborative economy, innowacji, equity crowdfundingu, technologii blockchain oraz inwestycji. Jestem pomysłodawcą i współautorem raportu Collaborative Economy in Poland. Szczegółową listę tego czym się zajmuję znajdziesz tutaj.

Collaborative i sharing economy

Collaborative i sharing economy zajmuję się od 2012 roku, wtedy też rozpocząłem doktorat z ekonomii na temat: „Uwarunkowania rozwoju sektora gospodarki funkcjonującego według modelu ekonomii współpracy”. W 2016 roku razem z parnterami opublikowaliśmy raport nt. collaborative economy w Polsce. W lutym 2018 roku uzyskałem tytuł doktora nauk ekonomicznych w dyscyplinie ekonomia.

Technologia blockchain

Technologią blockchain interesuję się od 2014 roku kiedy to na jednej z zagranicznych konferencji otrzymałem od jednego z prelegentów “kawałek” bitcoina. Szybko zrozumiałem, że technologia blockchain to dużo więcej niż sam bitcoin i z ogromną fascynacją pomagam przedsiębiorcom w wykorzystaniu tej technologii. Jestem członkiem zarządu Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii.

Equity crowdfunding

Z equity crowdfudningiem mam do czynienia od 2015 roku – wtedy dokonałem swojej pierwszej inwestycji poprzez internet. Do dziś jestem inwestorem w 8 projektach startupowych oraz byłem odpowiedzialny za opracowanie strategii oraz przeprowadzenie 4 największych kampanii crowdfudnigu udziałowego w Polsce. Jestem członkiem stowarzyszenia inwestorów indywidualnych.

Moja misja

Moją misją jest poprawa efektywności procesów oraz wnoszenie wartości dodanej poprzez wykorzystanie nowych technologii. Fascynuje mnie to w jaki sposób technologia wpływa na nasze życie. To właśnie dzięki technologii możliwy był rozwój collaborative i sharing economy, sztucznej inteligencji, blockchain, pojazdów autonomicznych, equity crowdfudningu, wirtualnej rzeczywistości, pojazdów electrycznych i wielu innych innowacji. Przez kilka lat prowadziłem software house (jestem bardzo dumny z tego, że kilka aplikacji napisałem sam). W 2014 roku założyłem wraz z Michałem Stawskim startup Move Smart, który w myśl idei sharing oraz collaborative economy stanowi część artificial intelligence w transporcie miejskim. W 2017 i 2018 roku opracowałem strategię (a następnie ją wdrożyłem) dla 4 największych kampanii equity crowdfundingowych w Polsce na kwotę ponad 8 milionów złotych.

Jestem także keynote speakerem na konferencjach, prowadzę warsztaty, szkolenia oraz świadczę usługi doradcze dla korporacji, administracji publicznej oraz startupów.

Od dziecka pasjonuję się nowymi technologiami – nigdy nie zapomnę pierwszego PC, który otrzymałem w 1997 z procesorem Pentium MMX 166 MHz – do dziś leży na strychu. Jego moc obliczeniowa była ok. 128 razy mniejsza niż dostępnego obecnie na rynku iPhone X. Potrafię z pamięci wymienić wszystkie moje telefonu komórkowe: Nokie: 3310, 3410, Samsung SGH X600, HTC TyTN II, Nokia N900, Samsung: S3,S4,S5,S6 edge, iPhone: 5s, 6, 6+, 6S+, AW, 7+ 128, X 256. Czy Ty też dasz radę? Jeżeli tak to zostaw swoją listę w komentarzu na dole tej strony, być może powstanie ciekawe zestawienie 😉 Good luck with that!

Prywatnie

Prywatnie moimi największymi pasjami są: podróże – 42 państwa na 4 kontynentach, ATV, wakeboard oraz nowe technologie: blockchain, collaborative economy, drony, technologie mobilne, sztuczna inteligencja, wirtualna rzeczywistość oraz pojazdy autonomiczne.

Jeżeli jeszcze się nie znamy to w pierwszej kolejności proszę o krótki oraz konkretny kontakt e-mailowy, staram się odpowiedzieć na każdą wiadomość e-mail. Czas odpowiedzi w zależności od ilości prowadzonych przeze mnie projektów wynosi od kilku minut do kilku dni.

lukas@zgiep.com
+48 509 505 909

Media społecznościowe:

[social]

Komentarze