O blogu

Cześć! Nazywam się Łukasz Zgiep i jestem autorem tego bloga.

Collaborative Economy zajmuję się od 2012 roku, wtedy też zacząłem doktorat z ekonomii na temat: „Uwarunkowania rozwoju sektora gospodarki funkcjonującego według modelu ekonomii współpracy”.

Moją misją jest rozwiązywanie problemów i oszczędzanie czasu innych ludzi poprzez wykorzystanie nowych technologii. Fascynuje mnie to w jaki sposób technologia wpływa na nasze życie. To właśnie dzięki technologii możliwy był rozwój Collaborative Economy. W 2014 roku założyłem wraz z Michałem Stawskim startup Move Smart, który w myśl idei sharing oraz collaborative economy stanowi część artificial intelligence w transporcie miejskim.

Od dziecka pasjonowałem się nowymi technologiami – nigdy nie zapomnę pierwszego PC, który otrzymałem w 1997 z procesorem Pentium MMX 166 MHz – mam go do dziś. Jego moc obliczeniowa była ok. 90 razy mniejsza niż dostępnych obecnie smartfonów. Szczególnie interesują mnie technologie mobilne – przez 5 lat prowadziłem ZANDS.IT – firmę produkującą aplikacje mobilne na systemy Android oraz iOS. Potrafię też z pamięci wymienić wszystkie moje telefonu komórkowe: Nokie: 3310, 3410, Samsung SGH X600, HTC TyTN II, Nokia N900, Samsung: S3,S4,S5,S6 edge, iPhone: 5s, 6, 6+, 6S+, AW, 7+. Czy Ty też dasz radę? Jeżeli tak to zostaw swoją listę w komentarzu na dole tej strony, być może powstanie ciekawe zestawienie 😉

Obecnie jestem odpowiedzialny za rozwój equity crowdfundingu w Polsce jako COO w CrowdWay.pl

Jeżeli chciałbyś zaprosić mnie do poprowadzenia prelekcji, szkolenia lub warsztatów na temat możliwości wykorzystania nowych technologii i/lub modelu collaborative economy w swojej organizacji zapraszam do kontaktu.

Prywatnie moimi największymi pasjami są: podróże – 40 państw na 4 kontynentach, ATV, wakeboard oraz nowe technologie: ekonomia współpracy, mobile, sztuczna inteligencja, wirtualna rzeczywistość oraz pojazdy autonomiczne.

KONTAKT:

lukas@zgiep.com
+48 509 505 909
zgiep.com

SOCIAL MEDIA

Facebook
Linkedin

Twitter
Instagram

Komentarze